Anasayfa / Web Tasarım / Web Tasarımına Başlamadan Bilinmesi Gerekenler

Web Tasarımına Başlamadan Bilinmesi Gerekenler

Web tasarımı için başlanması gereken adım html öğrenmektir. Html sayfamızın temel iskeletini oluşturmamızı sağlayan dildir. Sayfamızın kullanıcı tarafından görüntülenen bütün içerikler html kodları arasına yazılmıştır. Html dersleri serimizin ilk dersine gitmek için tıklayınız.

Web Tasarımı İçin Sadece HTML Bilmek Yeterlimi

Html dili bir web sayfasının sadece kullanıcıya gösterilen kısımlarını oluşturduğundan yapabileceklerimiz oldukça sınırlıdır. Bu yüzden html sadece ile sadece statik web siteleri oluşturulabiliyorken, PHP ve ASP gibi diller yardımıyla daha işlevsel olan Dinamik web sayfaları oluşturmak mümkündür.

Peki nedir bu statik ve dinamik web siteleri ?

Statik web sayfaları diğer web sayfaları ile etkileşim halinde değildir. Örneğin bir form oluşturmak isterseniz html ile beraber php dilini kullanmanız gerekmektedir.

HTML Öğrenmek İstiyorum HTML 5 Nereden Çıktı ?

Webgemisi.com’da olduğu gibi birçok kaynak ortamında html ifadesinin HTML5 ile birlikte ifade edildiğine şahit olmuşsunuzdur. Bunun sebebi html dilinin geliştirilmesi, yeni sürümler ve konseptlerinin tanıtılmasıdır. Html5‘de Html dilinin son çıkan sürümüdür.

HTML Dilini Yazarkan Kullanılabilecek Editörler

Günümüzde Html dilini yazmak için birçok editör bulunmaktadır. Bunlardan bazıları NotePad++ , Sublime Text , Dreamweaver , Visual Studio vs. dilleri kullanılabilir. İçlerinden en yaygın kullanılanları Notepad++ ve Sublime Text (indirmek için isimlerine tıklayınız).

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…

Hakkında Furkan Yağmur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir